Aktualności
ADWENT 2015
Pan blisko jest, oczekuj Go…
Rozpoczął się nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie” a z nim Adwent - czas oczekiwania i przygotowań na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.
Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci Msze Roratnie w naszym kościele odprawiane są o godz.17.00. Rozpoczyna je procesja dzieci z lampionami rozświetlającymi grudniowe mroki. Po każdej Mszy Św. losowana jest figurka Matki Bożej, która pielgrzymuje w ten sposób po całej parafii.
5 grudnia po wieczornej Mszy świętej do najgrzeczniejszych pociech przyszedł Święty Mikołaj. Przyniósł piękne prezenty dla dzieci, ministrantów i dziewcząt ze Scholi.
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zgromadziliśmy się w naszej świątyni, aby oddać hołd Matce Chrystusa oraz rozpocząć obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski. Na początku Uroczystej Eucharystii została zapalona świeca jubileuszowa przekazana przez Księdza Arcybiskupa symbolizująca ten piękny czas łaski.
W czasie Mszy Św. dzieci przygotowujące się do I. Komunii Świętej otrzymały z rąk rodziców pobłogosławione medaliki Matki Bożej. Wspólnie z nimi prosiliśmy Maryję o pomoc w walce z pokusami, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu.
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA - KRÓLA WSZECHŚWIATA
Jezus nie pozwolił nazywać siebie królem, kiedy uciszał burze i żywioły, zamienił wodę w wino, rozmnażał chleb, chodził po wzburzonych falach, czynił cudowne połowy ryb, uzdrawiał chorych czy wskrzeszał umarłych. Jednak tuż przed śmiercią, kiedy całkowicie oddał się w ręce ludzi, potwierdził swoje Królowanie :
Tytuł królewski kojarzy nam się z władzą, bogactwem, splendorem, sławą, ale Jezus Król wskazuje na inne wartości: cichość, pokorę, miłosierdzie, przebaczenie, sprawiedliwość, pokój i cierpienie…
W przeddzień uroczystości w Archikatedrze w Przemyślu Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży razem z Akcją Katolicką obchodziło swoje święto patronalne. Na uroczystej Eucharystii byli obecni również przedstawiciele naszych oddziałów.
Natomiast w naszej parafii w niedzielę 25 października o godz. 10.30 członkowie AK i KSM włączyli się w oprawę Mszy Św., na której sześciu kandydatów pilnie przygotowujących się do pełnienia posługi ministranckiej zostało przyjętych do Służby Liturgicznej Ołtarza.
Tego dnia wspólnie świętowaliśmy Uroczystość Chrystusa Króla, który zaproponował nam pójście za sobą - drogą prawdy i dobra, drogą trudną i wymagającą, ale prowadzącą do Zbawienia.
CZY NIĄ PÓJDZIEMY? TO ZALEŻY TYLKO OD NAS…
Nadszedł czas, kiedy odżywają w nas wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. Zapalamy znicze pamięci na ich grobach – na dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień…
Zapadający z wolna jesienny zmrok, rozświetlany blaskiem palących się zniczy, zaciera granice między światem tych, co odeszli a naszym światem- ludzi żyjących. Nie wiemy, jak szybko odejdziemy, więc trzeba nam przemyśleć pewne momenty naszego życia; w stosunku do tych, co odeszli, jak i do tych, którzy są jeszcze obok nas. Może warto coś zmienić, by po utracie bliskiego nie mieć sobie do zarzucenia, że nie pomogliśmy mu wtedy, gdy tego potrzebował? Trzeba nam nade wszystko czynić dobro , bo czas nagli…
W Dzień Wszystkich Świętych w naszej świątyni o godz. 10.30 odbyła się uroczysta Msza Święta , a po niej procesja na cmentarz i wspólna modlitwa nad grobami naszych bliskich zmarłych. Chociaż są poza zasięgiem naszego wzroku, to póki biją nasze serca, nasi zmarli będą ciągle wokół nas. Na naszym parafialnym cmentarzu jest jeden szczególny dla wszystkich grób – śp. Ks. Henryka Rychlaka, przy którym zatrzymywaliśmy się - w ten słoneczny i wyjątkowo ciepły dzień - i wspominaliśmy Jego kapłańską posługę, Jego wielką troskę o losy parafii i dobroć okazywaną każdemu…
20 PAŹDZIERNIKA ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GRZEGORZÓWCE
ŚW. JAN Z KĘT /Jan Wyciąga z Malca pod Kętami/ patron Caritas, profesorów, studentów i młodzieży jest także patronem szkoły w Grzegorzówce.
Tego dnia szczególnie - na uroczystej Mszy Św. odprawionej przez Ks. Proboszcza o godz. 8.00 uczniowie wraz z Dyrekcją i nauczycielami podziwiali Jego wielkie ukochanie nauki i miłosierdzie. Św. Jan Kanty czynił dobro i przez to wyzwalał dobro u innych.
A DOBRO ZAWSZE POWRACA… Pewnego dnia - jak uczą stare zapiski kronikarskie - św. Jan Kanty otrzymał od ogrodnika duży kosz pięknych, czerwonych jabłek. Co z nimi zrobić? - zastanawiał się ten miłosierny kapłan- przecież sam ich nie zjem, w Krakowie jest dużo biedniejszych ode mnie. Przez jakiegoś studenta przesłał te jabłka biednemu szewcowi, który miał kilkoro dzieci. Szewc dał każdemu z dzieci po jabłuszku, a resztę oddał choremu krawcowi. Krawiec przesłał w prezencie jabłka sąsiadce staruszce. Ta pomyślała sobie: Ja już jestem stara, wystarczy mi więc kawałek chleba i garnuszek mleka. Prześlę te jabłka profesorowi Janowi z Kęt. On opiekuje się chorymi, pomaga innym, uczy młodzież, więc potrzebuje więcej siły do pracy. I kosz z jabłkami powrócił do św. Jana.
Postać Św. Jana Kantego szczególnie aktualna jest w październiku, kiedy to obchodzimy DZIEŃ NAUCZYCIELA. Oby wszyscy nauczyciele przypominali sobie tę postać i trudnych chwilach pracy pedagogicznej przyzywali Jego pomocy i wstawiennictwa.
WEŹCIE DO RĘKI RÓŻANIEC… /Św. Jan Paweł II/
„ JAK PACIORKI RÓŻAŃCA
PRZESUWAJĄ SIĘ CHWILE,
NASZE SMUTKI, RADOŚCI I BLASKI…”
Matka Boża szczególnie umiłowała modlitwę różańcową. W Lourdes, Fatimie i polskim Gietrzwałdzie objawiała się ludziom z różańcem w ręku i zachęcała do jego odmawiania. Modlitwa ta jest bronią przeciwko złu, które ciągle próbuje wrastać w relacje człowieka z Bogiem oraz w relacje człowieka z człowiekiem.
W październiku gorliwie odmawiając różaniec w naszej wspólnocie, powierzaliśmy Maryi wszystkie radości i smutki – całe nasze życie. Zwracaliśmy się do Niej z ufnością, by wstawiała się za nami u Swego Syna Jezusa Chrystusa.
W niedzielę 11 października br. na Mszy Św. popołudniowej dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej w obecności naszych księży otrzymały z rąk swoich rodziców śliczne różańce. 5 dziewczynek i 12 chłopców od tego dnia będzie mogło na nich rozważać ważne wydarzenia z życia Maryi i Jej Syna.
Życzymy naszym małym Parafianom, by za pomocą różańca Matka Boża - zgodnie z obietnicą daną trojgu portugalskim pastuszkom – doprowadziła ich do zwycięstwa nad szatanem.
Uroczystość odpustowa Matki Bożej Bolesnej 15. 09. 2015 r.
Każdy z nas tu Matko przybył, by ten czas spędzić przy Tobie.
Pieśni śpiewają, modły zanoszą, proszą Cię Matko o zdrowie.
Każdy chce złożyć na Twoje ręce swe troski, bóle i żale,
a Ty wysłuchaj nas, Matko droga i nie odrzucaj nas wcale.
Przybyliśmy więc i my wszyscy w dniu 15 września, we wtorek, by uroczyście przeżywać „imieniny” naszej ukochanej Matki we wspólnocie. Mimo, że uroczystość odpustowa przypadła w tym roku w dzień pracy, przy tronie ukochanej Matki zgromadziły się rzesze wiernych, także dzięki pięknej słonecznej pogodzie. Były obecne dzieci ze szkół podstawowych naszej Parafii, z Grzegorzówki i Wólki Hyżneńskiej wraz ze swoimi nauczycielami, była obecna młodzież Gimnazjum, wreszcie wielka liczba Parafian a także gości z okolicznych wspólnot parafialnych. Uroczystość odpustowa rozpoczęła się o godz. 10.30 odśpiewaniem przez nas Godzinek do Matki Bożej Bolesnej, po których dziewczęta naszej scholii parafialnej wykonały kilka piosenek o Matce Najświętszej.
O godz. 11. 00 rozpoczęła się Uroczysta Msza święta procesją wejścia do ołtarza. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. Karol Burda, wikariusz parafii Hyżne, a niebawem kapłan diecezji Nowy York w USA. Msze świętą koncelebrowali także: ks. Stanisław Baran, obecnie rezydent w Nieborowie i nasz ks. Proboszcz Marian Fortuna. Okolicznościową homilię odpustową o wielkiej roli Matki Najświętszej, Pani Bolesnej w historii zbawienia i Jej roli w naszym życiu wygłosił ks. Karol Burda. W czasie procesji z darami do ołtarza został przyniesiony przez dorosłych i przedstawicieli młodzieży chleb i winogron, a także wszystkie nasze intencje, prośby i podziękowania kierowane przez ręce naszej Matki. Wszyscy z wielkim skupieniem, rozmodleni i rozśpiewani uczestniczyliśmy w tej uroczystej eucharystii. Na zakończenie odpustu odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół świątyni. Przy krzyżu misyjnym otrzymaliśmy błogosławieństwo i ze śpiewem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” przyszliśmy do świątyni. Hymn „ Boże coś Polskę” zakończył nasze wspaniałe uroczystości. Każdy z nas mógł zyskać odpust zupełny, spełniając określone warunki. W tym miejscu należy podziękować kapłanom naszego dekanatu, którzy pełnili posługę w konfesjonale.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze Uroczystości odpustowe:
-członkom rady duszpasterskiej,
- Akcji Katolickiej,
- młodzieży KSM,
- naszej scholii parafialnej,
- przedstawicielom straży pożarnej z Grzegorzówki i Wólki Hyżneńskiej,
- ministrantom
- naszemu organiście i kościelnemu,
- a także wszystkim, którzy nas wspierali.
Druga część naszego odpustu odbyła się o godz. 18. 00 także przy licznej grupie wiernych. Na tej Mszy świętej ks. Karol Burda także wygłosił okolicznościową homilię. Nabożeństwo to ubogacał swoją muzyką i śpiewem zespół wokalno – instrumentalny z sąsiedniej Zabratówki . Serdecznie dziękujemy im za to.
Matko Najświętsza, Pani Bolesna, dziękujemy Ci za te piękne, niezapomniane chwile spędzone przed Twoim tronem.
Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2015/2016
Jak w uczniowskim zeszycie
jakieś trudne zadanie,
takie dziwne jest życie
wielki znak zapytania…
We wtorek 1 września pełni radości zebraliśmy się o godz. 9.00 w naszej parafialnej świątyni, by najpierw podziękować za dobrze przeżyte wakacje ale też prosić, by nowo rozpoczynający się rok szkolny przeżyty był wraz z Bogiem i Jego błogosławieństwem.
Wszyscy, a więc dzieci z obydwu naszych Szkół Podstawowych, Dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy a także nasi rodzice modliliśmy się wraz z całą wspólnotą zawierzając siebie Jezusowi i naszej Patronce Matce Bożej Bolesnej na ten czas nowego roku szkolnego i katechetycznego.
W czasie Mszy świętej sprawowanej przez naszych kapłanów, ks. Proboszcza i ks. Wikariusza przyniesione zostały dary ofiarne do ołtarza przez najmłodszych uczniów wraz z Dyrektorami naszych szkół, a śpiew liturgiczny prowadziła nasza schola parafialna.
Po komunii świętej dzieciom klas I rozpoczynającym w tym roku naukę zostały poświęcone przybory szkolne i tornistry. Życzymy im jak najwięcej radości i sukcesów w „prawdziwej” – jak mówią oni sami szkole. Na koniec zostało nam udzielone uroczyste błogosławieństwo i z nim udaliśmy się do naszych szkól na dalsze uroczystości.
Pielgrzymka do Świętego Krzyża
W dniu 29.08.2015 roku podtrzymując dobre tradycje udaliśmy się na kolejną pielgrzymkę parafialną do miejscowości Święty Krzyż.
Z modlitwą poranną na ustach- skoro świt, wyruszyliśmy na trasę pielgrzymkową.
Klasztor oo. Oblatów, w którym znajdują się relikwie Św. Krzyża znajduje się u podnóża Łysej Góry. Po drodze jako przygotowanie do Eucharystii odprawiliśmy Drogę Krzyżową.
W klasztorze zostaliśmy dokładnie zapoznani z jego historią i historią relikwii Św. Krzyża(I stopnia).
Każdy Pątnik dostąpił łaski ucałowania relikwii św. Krzyża, na którym umarł nasz Pan Jezus Chrystus.
Po smacznym obiedzie, kolejnym punktem pielgrzymko- wycieczki było zwiedzanie w gminie Bieliny Osady z okresu Średniowiecza. Oglądaliśmy tu XI i XII wieczne zagrody i warsztaty oraz dom Zielarki.
W godzinach popołudniowych zatrzymaliśmy się w miejscowości Krajno, gdzie znajduje się Aleja Miniatur. Są tu miniatury najsłynniejszych budowli świata, wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika, która jako jedyna na świecie, została wykonana w skali 1:13.
Późnym wieczorem, ubogaceni duchowo, zakończyliśmy nasze pielgrzymowanie po ziemi świętokrzyskiej.
PARAFIALNE ŚWIĘTO RODZINY
21 czerwca br. na placu obok Domu Strażaka w Wólce Hyżneńskiej odbyła się V. PARAFIADA pod hasłem: „W zdrowym ciele, zdrowy duch- narkotyki to nasz wróg!”
Organizatorzy tego spotkania to pracujący w naszej parafii księża, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Akcja Katolicka, działające na terenie parafii Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, stowarzyszenia oraz grupy parafialne.
Tego dnia Msze Św. odprawione zostały do południa, by wszyscy chętni do udziału w tej wyjątkowej uroczystości mogli zgromadzić się w plenerze i miło spędzić czas.
A chwile były wyjątkowe… Wspólnota parafialna mogła podziwiać występy dzieci, młodzieży i dorosłych parafian, występy zaproszonego dziecięcego zespołu „Pyza” z Albigowej oraz kapeli góralskiej z Zakopanego.
Między występami odbywały się zabawy dla całych rodzin, liczne konkursy z nagrodami oraz wiele atrakcji dla dzieci. Na koniec imprezy odbyły się tańce przy gorącej góralskiej muzyce. Parafianie i przyjezdni licznie goście mogli skonsumować przeróżne pyszności przygotowane przez organizatorów.
Atmosfera tego bezalkoholowego niedzielnego popołudnia była wspaniała; Pan Bóg dał wyśmienitą pogodę, więc można było bez żadnych przeszkód porozmawiać i pośmiać się w gronie znajomych. Smutno było rozejść się do domów, ale mamy nadzieję, że przecież to nie ostatni taki festyn w naszej Parafii.
WSZYSTKIM, KTÓRZY ZATROSZCZYLI SIĘ O PRZYGOTOWANIE I ŚWIETNY PRZEBIEG SPOTKANIA INTEGRUJĄCEGO NASZĄ WSPÓLNOTĘ – SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIETEJ
Minęło już 60 dni od Świąt Wielkanocnych, dlatego 4 czerwca na Mszy Św. o godz.10.00 obchodziliśmy Boże Ciało a także rocznicę I. Komunii Świętej.
Dzieci ubrane w stroje komunijne zostały uroczyście wprowadzone do kościoła, by razem z rodzicami i całą wspólnotą parafialną dziękować Najwyższemu za dar Eucharystii. A dziękowały pięknie: czytały modlitwy, radośnie śpiewały pieśni, z przejęciem niosły do Ołtarza dary. Tego dnia przyjęły do swoich serduszek Chrystusa pod postacią chleba i wina.
Po Mszy Św. wyruszyliśmy z uroczystą procesją do czterech ołtarzy wykonanych w tym roku przez młodzież KSM, mieszkańców Wólki Hyżneńskiej, Grzegorzówki oraz Akcję Katolicką.
W promieniach słońca z uwielbieniem i czcią prowadziliśmy wokół kościoła Jezusa Eucharystycznego, który „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi…”
Prosiliśmy Go, by spojrzał na nas, na nasze rodziny, całą parafię i pobłogosławił oraz wykorzenił zło, które wokół nas narosło. W procesji nie zabrakło małych dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących dzwoneczkami, sztandarów, figurek i feretronów niesionych przez przedstawicieli grup parafialnych, ministrantów, scholi oraz strażaków.
Na zakończenie Ksiądz Proboszcz serdecznie podziękował parafianom za wykonanie ołtarzy, za wszelką pomoc w uświetnieniu tego Dnia, uczestnikom za udział w uroczystości , a następnie udzielił zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Po odśpiewaniu „ Boże, coś Polskę…” rozeszliśmy się do swoich domów.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym radosnym i podniosłym święcie i zamanifestować swoją wyznawaną wiarę…
W pięknej wiosennej scenerii pragniemy uwielbiać Maryję przedstawianą często jako najpiękniejszy kwiat wyrosły z naszej ziemi, którą chwalą „łąki umajone, góry, doliny zielone”.
Dlatego gromadzimy się w majowe wieczory w naszym kościele i przy przydrożnych kapliczkach, aby śpiewem i modlitwą czcić Matkę Boga. Wysławiamy Ją w Litanii Loretańskiej przeróżnymi tytułami, prosząc, by była dla nas najlepszą Matką.
To najlepszy moment, poddając się urokowi tego miesiąca, by pomyśleć o Maryi, porozmawiać z Nią tam, gdzie jesteśmy: w szkole, w pracy, w autobusie, bo Ona słucha wszędzie i wstawia się za nami u Boga.
Niesamowita parada rozpoczęła się w naszej parafii o godz. 10.30 uroczystą Mszą Św., po której kolorowy oddział przemaszerował w towarzystwie orkiestry dętej i mażoretek na parafialny parking.
Tam zaprezentował swoje niezwykłe umiejętności, bo musztra paradna zawierała skomplikowane figury takie jak krzyż, widelec, gwiazda, kotwica i serca.
Dla wszystkich, którzy pierwszy raz mieli okazję zobaczyć wielobarwny oddział, maszerujący wokół kościoła i prezentujący swoje umiejętności podczas musztry paradnej, będzie na zawsze niezapomnianym przeżyciem.
Efektowny występ był najmilszą dla oka częścią uroczystości i budził oklaski licznej publiczności.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY Księżom, Straży Pożarnej i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Hyżneńskiej za zorganizowanie tego fenomenalnego pokazu!
W Niedzielę Wielkanocną radosne „Alleluja” zabrzmiało naszym kościele parafialnym, który wypełnił się po brzegi . O godz. 6.00 dźwiękiem dzwonów i procesją rezurekcyjną ogłosiliśmy światu, że Chrystus zmartwychwstał.
Jezus pokonując grzech, szatana i śmierć, napełnił nasze serca nadzieją na życie wieczne. Dlatego z wielką radością uczestniczyliśmy w procesji, którą uświetnili strażacy, ministranci, schola, KSM, Rada Parafialna, Akcja Katolicka, niosąc figurki, obrazy , feretrony i sztandary. Wyjątkowo w tym roku na prośbę ks. Proboszcza nie było huku petard, dlatego ze spokojem trzykrotnie obeszliśmy dookoła kościół, skupiając się na wielbieniu Zmartwychwstałego. Uroczystą Mszę Św. odprawili ks. M. Fortuna i ks. K. Bochnak, w oprawę muzyczną zaangażowana była schola oraz parafialny chór.
Inicjatywa ks. Proboszcza Mariana Fortuny przerodziła się w stały element przeżywania Wielkiego Postu dla niebagatelnej grupy parafian. 21 marca 2015 r. w słoneczne popołudnie Niedzieli Palmowej już po raz siódmy wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową w terenie, która była pięknym spotkaniem z Jezusem niosącym krzyż na kalwaryjskie wzgórze.
Prowadził nas duży brzozowy krzyż niesiony na zmianę przez wspólnoty działające na terenie parafii, a rozważania przy Stacjach Drogi Krzyżowej czytali mieszkający tu nauczyciele.
Idąc parafialnymi ścieżkami, staraliśmy się odpowiedzieć na Chrystusowe pytanie skierowane do Judasza: „Przyjacielu, po coś przyszedł?” Przyszliśmy, by dziękować Bogu za nieustanną opiekę , za bezgraniczną miłość Jezusa, który kolejny raz złoży swoje życie w ofierze za nas – grzeszników. Podążając za krzyżem, modliliśmy się za naszych bliskich –żyjących i zmarłych, za chorych, za tych, którzy oddalają się od Boga oraz za nas samych, byśmy z czystym sercem mogli stanąć przy pustym grobie w Wielkanocny Poranek…
„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.” /Św. Jan Paweł II/REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
„WSZYSTKO MA SWÓJ CZAS,
I JEST WYZNACZONA GODZINA
NA WSZYSTKIE SPRAWY POD NIEBEM…”
Od 20 do 23 marca b.r. trwały w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Henryk Krzyżanowski- proboszcz parafii Zaklików. Przez kolejne wyjątkowe dni głosił nauki ogólne i stanowe, odprawiał różne nabożeństwa. Kierował do nas słowa wielce przemyślane, o krzyżu, grzechu i miłosierdziu Bożym, toteż słuchaliśmy jego nauk w wielkim skupieniu i głębokim wyciszeniu.
Na zakończenie- jak to sam określił – „ćwiczeń rekolekcyjnych” wygłosił naukę o Kościele, który trwa, bo czuwa nad nim Bóg, troszczy się o niego Matka Boża, dbają o niego księża oraz parafianie.
Mamy nadzieję, że ten święty czas pomoże nam zrozumieć wielką tajemnicę Miłości Boga do człowieka.
Bóg ustanowił porządek na świecie, a człowiek w chwilach słabości chce go zmienić, dlatego prosiliśmy Go o litość, gdy przystępowaliśmy do kratek konfesjonału…
Na początku tego pięknego czasu - już siódmego Spotkania Opłatkowego - ks. proboszcz M. Fortuna powitał wszystkich zgromadzonych parafian i zaproszonych gości. Wyrażając radość z możliwości ponownego przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia, zapowiedział występ Grupy Teatralnej „RODZINA”, która przedstawiła jasełka pt. „Śladem Gwiazdy Betlejemskiej”.
Publiczności bardzo podobały się wzruszające sceny , ale w sztuce nie zabrakło też humoru: pojawił się Żyd z niepokorną Kozą, a pogodzona Diablica ze Śmiercią zatańczyły wspólnie tango. Następnie nastał piękny moment spotkania - dzielenie się opłatkiem. Popłynęło wiele ciepłych słów, życzeń zdrowia, opieki Bożej, błogosławieństwa, były uściski i wzruszenie. W dalszej części artystycznej wystąpiły dzieci ze szkół podstawowych , przedstawiając piękne jasełka oraz kolędy i pastorałki. Gra najmłodszych aktorów w przepięknych strojach, wdzięczne głosy milusińskich wywoływały gromkie brawa publiczności, która włączała się do wspólnego kolędowania.
Duszą spotkania stał się ks. Kazimierz, ujawniając swoje talenty dyrygenckie i satyryczne.
Parafialna Schola swój występ zadedykowała wszystkim darczyńcom, osobom, które włożyły wiele starań, by zorganizować to spotkanie i sowicie ugościć wszystkich uczestników.
Swoje "trzy grosze" dorzuciła także młodzież z naszego parafialnego oddziału KSM, która przygotowała humorystyczne konkursy dla uczestników spotkania. I chociaż niektórzy mieli opory co do udziału w nich, to śmiechu było co niemiara.
A na zakończenie spotkania z pięknymi kolędami wystąpił parafialny chór prowadzony przez pana Tadeusza Inglota.
Dziękujemy Panu Bogu za ten dzień radości, który zapewne pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników Spotkania Opłatkowego.