Ogłoszenia duszpasterskie

                        DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 lutego 2024r.

 

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

 

2. Dziś o godz.15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza święta i po niej adoracja krzyża przez kobiety, w następną niedzielę adoracja mężczyzn.

 

3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, po niej Msza święta. Wcześniej z racji I piątku o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i możliwość spowiedzi świętej. A o godz. 9.00 jeśli zdrowie pozwoli wyjazd z posługą do chorych.

     Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

          Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

     Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

 

4. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

 

5. W tym tygodniu przypada jeszcze pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z nowenną do naszej ukochanej Patronki, Matki Bożej Bolesnej.

 

6. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, adoracyjną, ze zmianą tajemnic różańcowych po każdej Mszy świętej Intencja modlitewna dla sióstr i braci z róż różańcowych na miesiąc marzec: Aby Zmartwychwstały Chrystus, obdarzając nas Duchem Świętym umocnił naszą wiarę w Jego zbawczą obecność w  Kościele.

 

7. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą.

 

8. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 17.00.

 

9. Caritas Archidiecezji Przemyskiej na czas Wielkiego Postu proponuje jako jałmużnę wielkopostną paschaliki na Wielką Sobotę na liturgię światła w cenie 10 zł. Można je nabywać w zakrystii u p. Kościelnego.

 

 

10. Zapraszam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii u p. Kościelnego „Niedziela”, kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, „Gość Niedzielny Extra”, o pasji i Wielkim Poście, „Mały Gość Niedzielny”- numer marcowy i po wyjściu ze świątyni można u ministrantów odebrać kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej Pani Bolesnej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz nachodzącego tygodnia.

            Intencje mszalne 26.02 – 03.03.2024r.

 

                        Poniedziałek 26.02.2024r.

Śp. Zdzisław Kuszek – od sąsiadów

 

                        Wtorek 27.02.2024r.

Śp. Lesław Pelc – od koleżanki

 

                        Środa 28.02.2024r.

Śp. Zbigniew Tadla – od firmy pogrzebowej Winiarski

 

                        Czwartek 29.02.2024r.

Śp. Stefan Tadla – 24 rocznica śmierci – Domicela

 

                        Piątek 01.03.2024r.

W intencji rodzin, które od I piątku ubiegłego miesiąca przyjęły do swego domu obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

 

                        Sobota 02.03.2024r.

Śp. Roman Czarnota – 4 rocznica śmierci

 

                        Niedziela 03.03.2024r.

8.00 Śp. Eugeniusz Walas – od Haliny Marszałek z Rzeszowa

10.30 Za parafian

15.00 Śp. Julian Hałdys – 19 rocznica śmierci

 

Ks. Jan Cag (Rzeszów) – Sp. Franciszek Rochecki

Poniedziałek – Czwartek - Od kolegów i koleżanek syna Stanisława i Aleksandry z firmy Janko                     

Piątek - Od rodziny Hawro z Husowa

 

Ks. Zbigniew Dykiel będzie od piątku 01 do 31 marca odprawiał w Bąblinie Msze święte gregoriańskie za śp. Annę Motyka

Menu

Grupy parafialne

Archiwum wydarzeń

Duszpasterze