Ogłoszenia duszpasterskie

       DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 21 czerwca 2026r.

 

1. Trwa jeszcze czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

 

2. Codziennie gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

 

3. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 10.30 do godz. 15.00. Zapraszam serdecznie na tę chwilę sam na sam z PANEM.

 

4. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą.

 

5. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

6. W piątek, 26 czerwca, kończy się rok katechetyczny i szkolny. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiać piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego  o godz. 9.00. Warto w tych dniach skorzystać z sakramentu pokuty.

 

7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek, 22 czerwca – Święty Paulin z Noli (353-431), biskup;

- tego samego dnia – Święty Jan Fisher (1469-1535), biskup, oraz Tomasz More (1478-1535), męczennicy;

- w piątek, 26 czerwca – Święty Zygmunt Gorazdowski (1845-1920), prezbiter, lwowski apostoł Bożego miłosierdzia, zwany ojcem ubogich;

- w sobotę, 27 czerwca – Święty Cyryl Aleksandryjski (ok. 380-444), biskup, patriarcha i doktor Kościoła.

 

9. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00.

 

10. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Proszę grupę 18 z Wólki:

            1. Pałac Stanisław, Zofia

            2. Chruściel Wilhelm, Wiesława

            3. Chruściel Marek, Karolina

            4. Paściak Piotr, Dorota

            5. Bukała Stefan, Wanda

 

11. W dzisiejszą  niedzielę  po każdej Mszy świętej ma miejsce zbiórka do puszek na pomoc dla naszej parafianki Sandry Bała z Hyżnego, której jak wielu zapewne słyszało odmówiono leczenia, nie dotując na lek, który ratuje jej życie. Zbiórkę przeprowadzają dziś dzieci ze Szkolnego Koła Caritas z SP w Grzegorzówce. Dziękuję za każdy grosz złożony na ten szlachetny cel. Ratujemy życie!

 

12. W tym roku przeżywać będziemy 50 – lecie poświęcenia naszej świątyni. Pragniemy, jako jedna z form dziękczynienia udać się 11 lipca w parafialnej pielgrzymce dziękczynnej do Częstochowy i Gidel dziękując przez ręce  Matki Bożej za dar świątyni i budowniczych, a także naszej wspólnoty parafialnej troszczącej się o jej piękno. Koszt tej pielgrzymki 130 zł. Zostało jeszcze 1 miejsce wolne. Zaliczkę w kwocie 30 zł. proszę wpłacać w zakrystii.

 

13. Zapraszam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”- numer podwójny – wakacyjny (lipcowo – sierpniowy) i „Gość EXTRA” – poświęcony św. Piotrowi i jego następcom.

 

14. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominam, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

A dziś Wam wszystkim uczestnikom tej liturgii życzę błogosławionej i pełnej radości w gronie najbliższych niedzieli.

 

            Intencje mszalne 22 – 28.06.2026r.

                        Poniedziałek 22.06.2026r.

Dziękczynna z prośbą o łaskę zdrowia i o Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Eugeniusza.

                        Wtorek 23.06.2026r.

Śp. Edward Pałac, Julian Hałdys

                        Środa 24.06.2026r.

7.00 Śp. Elżbieta, Andrzej Tadla – od córki Danuty i śp. Anna Filim

18.00 Śp. Wojciech, Jadwiga, Jan Tadla – od żony Krystyny

                        Czwartek 25.06.2026r.

Śp. Rozalia, Henryk, Stanisław Gudyka

                        Piątek 26. 06.2026r.

Śp. Zofia Jeziorska, Jan Bazan

                        Sobota 27.06.2026r.

W intencji Mai - dziękczynna  z prośbą o wstawiennictwo Matki Bożej  Bolesnej i dalszą opiekę Bożą na kolejne lata życia.

                        Niedziela 28.06.2026r.

8.00 Za parafian

10.30 Śp. Edward Krowiak – od sąsiadów

15.00 Śp. Barbara Schmidt – od rodziny Krowiak

                        Ks. Jan Cag (Rzeszów)

                          Śp. Ryszard Mroczka

            Poniedziałek – od Tadeusza Dykiel

            Wtorek -od uczestników pogrzebu

            Środa – od Eugeniusza i Heleny Nizioł

                        Śp. Jan Walas

            Czwartek – od siostry Marii Żurek z rodziną

            Piątek, Sobota – od kolegów syna Krzysztofa z firmy Drewnotech

            Niedziela – od Ryszarda Żurek z rodziną

            23.06.2026r. godz. 18.00 - u nas w parafii – w Intencji Ks. Proboszcza, z okazji urodzin i imienin, z prośbą o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej – od parafian

                Ks. Artur Kardaś (Kraków) – Śp. Wanda Łoza

                        Poniedziałek – od Anny Łoza z rodziną

                        Wtorek, Środa – od chrzestnego Wiesława z rodziną

                        Czwartek – od Grzegorza i Alicji Łoza

                Ks. Zbigniew Dykiel (Bąblin) – Śp. Wanda Łoza

            Poniedziałek – od Beaty i Stanisława Madera z rodziną

            Wtorek – od Józefa Pelc z rodziną

            Środa – od zarządu Firmy Ful Farb

                        Czwartek – od wnuczki Sylwii Helwin z rodziną

                        Piątek – od Marii Kmiotek

                        Sobota – od rodziny Kmiotek

                        Niedziela – od Teresy i Bożeny Kmiotek z rodziny Kmiotek z rodziną

            Parafia bł. Jerzego Popiełuszki (Rzeszów) – Śp. Michał Walas

                 Poniedziałek – od przyjaciół Diakonii Uwielbienia Wspólnoty Miriam

                     OO. Dominikanie (Tarnobrzeg) – Śp. Marian Filip

                        Poniedziałek – od wnuka Bartłomieja z rodziną

                        Wtorek – od wnuka Marcina z rodziną

                        Środa – od rodziny Bober z Borku starego

                        Czwartek – od Teresy Lejowskiej

                        Piątek – od Małgorzaty i Zbigniewa Pałac

                        Sobota – od Janiny Dziadura

                                    O. Omer (Rwanda) - Śp. Stanisław Miś

                        Poniedziałek – od Tadeusza i  Beaty Kustra

                        Wtorek – od Jana Kmiotek z rodziną

                        Środa – od rodziny Jara

                        Czwartek – Niedziela – od uczestników pogrzebu

                                  O. Emanuela (Rwanda)  - Śp. Stanisław Mroczka

                        Poniedziałek – od rodziny Jasińskich z Rzeszowa

                        Wtorek – od Eugeniusza i Marii Kmiotek

                        Środa – od Stanisława Bator

                        Czwartek – od Zofii i Zbigniewa Rupa

                        Piątek – Niedziela – od wnuczki Sylwii z rodziną

            Ks. Krzysztof Pałac (Rzeszów - Garnizon) - Śp. Jan Czarnota

                        Wtorek, Środa – od syna Sławomira i Klaudii Furtak

                        Czwartek – od Anny Walas

 

                        Ks. Józef Maj (Jezuita – Kraków) – Śp. Maria Walas

                        Niedziela, Poniedziałek – od wnuka Przemysława z rodziną

                        Wtorek – od Zofii i Eugeniusza Pałac

                        Środa – od zespołu Erato

                        Czwartek – od Anny Jasińskiej

                        Piątek – od Barbary i Jana Mazur

                        Sobota – od Pawła Jasińskiego

                        Niedziela – od Marii Kłoda z rodziną

Jednocześnie informuje, że - od syna odprawił w piątek a - od wnuka Przemysława z rodzina w sobotę

 

Menu

Grupy parafialne

Duszpasterze

Archiwum wydarzeń