Ogłoszenia duszpasterskie
DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 21 czerwca 2026r.
1. Trwa jeszcze czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
2. Codziennie gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.
3. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 10.30 do godz. 15.00. Zapraszam serdecznie na tę chwilę sam na sam z PANEM.
4. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą.
5. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
6. W piątek, 26 czerwca, kończy się rok katechetyczny i szkolny. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiać piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 9.00. Warto w tych dniach skorzystać z sakramentu pokuty.
7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
8. W tym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek, 22 czerwca – Święty Paulin z Noli (353-431), biskup;
- tego samego dnia – Święty Jan Fisher (1469-1535), biskup, oraz Tomasz More (1478-1535), męczennicy;
- w piątek, 26 czerwca – Święty Zygmunt Gorazdowski (1845-1920), prezbiter, lwowski apostoł Bożego miłosierdzia, zwany ojcem ubogich;
- w sobotę, 27 czerwca – Święty Cyryl Aleksandryjski (ok. 380-444), biskup, patriarcha i doktor Kościoła.
9. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00.
10. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Proszę grupę 18 z Wólki:
1. Pałac Stanisław, Zofia
2. Chruściel Wilhelm, Wiesława
3. Chruściel Marek, Karolina
4. Paściak Piotr, Dorota
5. Bukała Stefan, Wanda
11. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej ma miejsce zbiórka do puszek na pomoc dla naszej parafianki Sandry Bała z Hyżnego, której jak wielu zapewne słyszało odmówiono leczenia, nie dotując na lek, który ratuje jej życie. Zbiórkę przeprowadzają dziś dzieci ze Szkolnego Koła Caritas z SP w Grzegorzówce. Dziękuję za każdy grosz złożony na ten szlachetny cel. Ratujemy życie!
12. W tym roku przeżywać będziemy 50 – lecie poświęcenia naszej świątyni. Pragniemy, jako jedna z form dziękczynienia udać się 11 lipca w parafialnej pielgrzymce dziękczynnej do Częstochowy i Gidel dziękując przez ręce Matki Bożej za dar świątyni i budowniczych, a także naszej wspólnoty parafialnej troszczącej się o jej piękno. Koszt tej pielgrzymki 130 zł. Zostało jeszcze 1 miejsce wolne. Zaliczkę w kwocie 30 zł. proszę wpłacać w zakrystii.
13. Zapraszam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”- numer podwójny – wakacyjny (lipcowo – sierpniowy) i „Gość EXTRA” – poświęcony św. Piotrowi i jego następcom.
14. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominam, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
A dziś Wam wszystkim uczestnikom tej liturgii życzę błogosławionej i pełnej radości w gronie najbliższych niedzieli.
Intencje mszalne 22 – 28.06.2026r.
Poniedziałek 22.06.2026r.
Dziękczynna z prośbą o łaskę zdrowia i o Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Eugeniusza.
Wtorek 23.06.2026r.
Śp. Edward Pałac, Julian Hałdys
Środa 24.06.2026r.
7.00 Śp. Elżbieta, Andrzej Tadla – od córki Danuty i śp. Anna Filim
18.00 Śp. Wojciech, Jadwiga, Jan Tadla – od żony Krystyny
Czwartek 25.06.2026r.
Śp. Rozalia, Henryk, Stanisław Gudyka
Piątek 26. 06.2026r.
Śp. Zofia Jeziorska, Jan Bazan
Sobota 27.06.2026r.
W intencji Mai - dziękczynna z prośbą o wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej i dalszą opiekę Bożą na kolejne lata życia.
Niedziela 28.06.2026r.
8.00 Za parafian
10.30 Śp. Edward Krowiak – od sąsiadów
15.00 Śp. Barbara Schmidt – od rodziny Krowiak
Ks. Jan Cag (Rzeszów)
Śp. Ryszard Mroczka
Poniedziałek – od Tadeusza Dykiel
Wtorek -od uczestników pogrzebu
Środa – od Eugeniusza i Heleny Nizioł
Śp. Jan Walas
Czwartek – od siostry Marii Żurek z rodziną
Piątek, Sobota – od kolegów syna Krzysztofa z firmy Drewnotech
Niedziela – od Ryszarda Żurek z rodziną
23.06.2026r. godz. 18.00 - u nas w parafii – w Intencji Ks. Proboszcza, z okazji urodzin i imienin, z prośbą o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej – od parafian
Ks. Artur Kardaś (Kraków) – Śp. Wanda Łoza
Poniedziałek – od Anny Łoza z rodziną
Wtorek, Środa – od chrzestnego Wiesława z rodziną
Czwartek – od Grzegorza i Alicji Łoza
Ks. Zbigniew Dykiel (Bąblin) – Śp. Wanda Łoza
Poniedziałek – od Beaty i Stanisława Madera z rodziną
Wtorek – od Józefa Pelc z rodziną
Środa – od zarządu Firmy Ful Farb
Czwartek – od wnuczki Sylwii Helwin z rodziną
Piątek – od Marii Kmiotek
Sobota – od rodziny Kmiotek
Niedziela – od Teresy i Bożeny Kmiotek z rodziny Kmiotek z rodziną
Parafia bł. Jerzego Popiełuszki (Rzeszów) – Śp. Michał Walas
Poniedziałek – od przyjaciół Diakonii Uwielbienia Wspólnoty Miriam
OO. Dominikanie (Tarnobrzeg) – Śp. Marian Filip
Poniedziałek – od wnuka Bartłomieja z rodziną
Wtorek – od wnuka Marcina z rodziną
Środa – od rodziny Bober z Borku starego
Czwartek – od Teresy Lejowskiej
Piątek – od Małgorzaty i Zbigniewa Pałac
Sobota – od Janiny Dziadura
O. Omer (Rwanda) - Śp. Stanisław Miś
Poniedziałek – od Tadeusza i Beaty Kustra
Wtorek – od Jana Kmiotek z rodziną
Środa – od rodziny Jara
Czwartek – Niedziela – od uczestników pogrzebu
O. Emanuela (Rwanda) - Śp. Stanisław Mroczka
Poniedziałek – od rodziny Jasińskich z Rzeszowa
Wtorek – od Eugeniusza i Marii Kmiotek
Środa – od Stanisława Bator
Czwartek – od Zofii i Zbigniewa Rupa
Piątek – Niedziela – od wnuczki Sylwii z rodziną
Ks. Krzysztof Pałac (Rzeszów - Garnizon) - Śp. Jan Czarnota
Wtorek, Środa – od syna Sławomira i Klaudii Furtak
Czwartek – od Anny Walas
Ks. Józef Maj (Jezuita – Kraków) – Śp. Maria Walas
Niedziela, Poniedziałek – od wnuka Przemysława z rodziną
Wtorek – od Zofii i Eugeniusza Pałac
Środa – od zespołu Erato
Czwartek – od Anny Jasińskiej
Piątek – od Barbary i Jana Mazur
Sobota – od Pawła Jasińskiego
Niedziela – od Marii Kłoda z rodziną
Jednocześnie informuje, że - od syna odprawił w piątek a - od wnuka Przemysława z rodzina w sobotę