Grupa teatralna "Rodzina"

https://www.facebook.com/grupateatralna.rodzina


Grupa Teatralna „Rodzina” zadebiutowała 24 stycznia 2010 roku na Opłatku Parafialnym w Grzegorzówce spektaklem „Jasełka na wesoło”. Zabawa była przednia, bo okazało się, że nie tylko dzieci mogą popisywać się swoimi talentami, mogą to czynić ich dziadkowie, rodzice i starsze rodzeństwo. Przedstawienie w tak nietypowej obsadzie zakończyło się burzą braw.

W tym samym roku w Wielki Czwartek w Kościele Parafialnym w Grzegorzówce- Wólce 30 osobowa już grupa przedstawiła „Misterium Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa”. Było to wyjątkowe wydarzenie w tej Wspólnocie, które wszystkich zachwyciło i dało wiele do myślenia. Dzięki grze aktorów , nastrojowej muzyce i efektom świetlnym, dało się wyczuć, co przeżywał Pan Jezus w czasie swojej męki. Niejeden z Wiernych tego wieczoru rzewnie zapłakał….

22 stycznia 2012r. Grupa teatralna „Rodzina” na Opłatku Parafialnym w Grzegorzówce przedstawiła „Wigilię naszych dziadów” .
Gdy w wiejskiej izbie zegar wybił godz. 15 00 , domownicy rozpoczęli przygotowania do Wigilii, kobiety krzątały się przy kuchni, dzieci strojąc choinkę wyglądały pierwszej gwiazdki, a mężczyźni zadbali o sianko i snopy zboża. Na Wigilię przyszli sąsiedzi, wędrująca kobieta wiejska, by pomodlić się , pokolędować i w chwili szczególnej - podzielić się opłatkiem, a potem ku zdziwieniu widzów, podzielić się również ze wszystkimi uczestnikami Parafialnego Opłatka. Świetna gra aktorów, dialogi w języku gwarowym, staropolskie stroje i wspólne śpiewanie jakże pięknych polskich kolęd sprawiły, że na sali wytworzyła się atmosfera wielkiej życzliwości i jedności.

29 stycznia 2012 r. „Rodzina” odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie, by wspólnie z niepełnosprawnymi i samotnymi mieszkańcami tego ośrodka przeżyć przepiękne chwile , ukazując zwyczaje i obrzędy związane z Bożym Narodzeniem w „Wigilii naszych dziadów”. Jak później powie jeden z aktorów: „to były dla nas prawdziwe rekolekcje”… Program został wysłuchany z wielkim przejęciem, a gdy nastąpił moment łamania się opłatkiem , w trakcie składania sobie życzeń lały się strumienie łez. Ileż było wdzięczności tych wyjątkowych widzów, to słowami trudno wyrazić!


5 lutego 2012r . „Wigilię naszych dziadów” obejrzeli mieszkańcy Dylągówki. Publiczność zebrana w Domu Ludowym bardzo chętnie włączyła się do wspólnego kolędowania, gromkimi brawami nagrodziła trud aktorów. Było trochę więcej tremy niż zwykle, bo dwoje występujących aktorów zachorowało i trzeba było szybko szukać dublerów. Ale występ okazał się udany ku radości widzów i przejętych aktorów.

W 2012r.Grupa teatralna „Rodzina” wystawiła „Misterium Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa” w trzech kościołach : 25 marca w Błażowej, 30 marca w Dylągówce, a 1 kwietnia w Kąkolówce. Ten ostatni występ oglądali również przyprowadzeni do kościoła mieszkańcy Miejsko-Gminnego Domu Pomocy Społecznej w Kąkolówce.


1 lipca 2012r. z okazji Parafialnego Święta Rodziny , które odbyło się w Wólce Hyżneńskiej w plenerze , „Rodzina” w części artystycznej pt. „Świat baśni i fantazji” przedstawiła typowe problemy nurtujące rodziny, związane z pracą, edukacją, jedzeniem i zdrowiem.
A rzecz się działa w królestwie… był więc Król (Ks. Proboszcz) troszczący się razem z Radą Zamkową ( Parafialną) o swoje królestwo, Czerwony Kapturek , Sierotka Marysia, krasnoludki , królewna , nie zabrakło nawet wilka i smoka. Występ zakończył się złożeniem życzeń i wyrażeniem wdzięczności Księdzu Proboszczowi, który obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa.


6 stycznia 2013r. „Rodzina” po raz kolejny zaprezentowała się na Opłatku Parafialnym, przedstawiając sztukę Zofii Kossak- Szczuckiej „Gość oczekiwany". Ten wzruszający spektakl o wierze, nadziei, pokorze, a także o pysze i głupocie ludzkiej- zagrany był w spokojnym, niespiesznym tempie, a trafnie dobrana muzyka wzmacniała znaczenie przedstawianych scen. Uzupełnieniem dobrej gry aktorskiej była dekoracja, która została wykonana w większości przez aktorów i wielu ludzi dobrej woli.

Aby obejrzeć zdjęcia z Opłatka Parafialnego 2013 przejdź do -> Galerii zdjęć

10 lutego2013r. sztuka „Gość oczekiwany” w Domu Strażaka w Borówkach została przyjęta owacjami na stojąco, a zaśpiewanie kłaniającym się nisko aktorom „Sto lat” było dowodem, że przedstawienie się bardzo podobało.

24 marca 2013r. w Niedzielę Palmową Grupa Teatralna „RODZINA” wystąpiła na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Przy pełnej widowni przedstawiła spektakl „Misterium Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa”. Piękną grę aktorów ubogaciła „gra świateł” i efekty dźwiękowe dzięki udanej współpracy całego zespołu oraz pracowników WDK.

Występ był dużym przeżyciem dla występujących, ale przede wszystkim wywarł ogromne wrażenie na widzach. Jakże budujące były ich owacje i ciepłe słowa wypowiedziane za kulisami po zakończonym przedstawieniu. Aktorzy grający główne role mogli się też zaprezentować w regionalnych Nowinach…

Grupa „Rodzina” składa serdeczne podziękowania Dyrekcji WDK w Rzeszowie za zaproszenie , a szczególnie- Pani Jadwidze Orzechowskiej za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia

 • Obrazek nr 0
 • Obrazek nr 1
 • Obrazek nr 2
 • Obrazek nr 3
 • Obrazek nr 4
 • Obrazek nr 5
 • Obrazek nr 6
 • Obrazek nr 7
 • Obrazek nr 8
 • Obrazek nr 9
 • Obrazek nr 10
 • Obrazek nr 11
 • Obrazek nr 12
 • Obrazek nr 13
 • Obrazek nr 14

Dodatkowe zdjęcia fot. Adam Kus:

 • Obrazek nr 0
 • Obrazek nr 1
 • Obrazek nr 2
 • Obrazek nr 3
 • Obrazek nr 4
 • Obrazek nr 5
 • Obrazek nr 6
 • Obrazek nr 7
 • Obrazek nr 8
 • Obrazek nr 9
 • Obrazek nr 10

7 kwietnia 2013 r. w Niedzielę Miłosierdzia - Grupa „Rodzina” została zaproszona na charytatywny koncert „Wielkie serce nam daj” z okazji Święta CARITAS Archidiecezji Przemyskiej w Łańcucie i wystawiła tam w MDK sztukę pt. „Gość oczekiwany”. Reprezentując naszą parafię, dołożyła przysłowiową „cegiełkę” do dzieła na rzecz młodzieży z rodzin wielodzietnych.

Było to kolejne wyzwanie i duży wysiłek, gdyż konieczne było wykonanie scenografii i przygotowanie nagłośnienia w dniu poprzedzającym występ.

 • Obrazek nr 0
 • Obrazek nr 1
 • Obrazek nr 2
 • Obrazek nr 3
 • Obrazek nr 4
 • Obrazek nr 5

Zobacz występ Grupy Teatralnej „Rodzina” na Koncercie "Wielkie serce nam daj" - w Łańcucie
http://www.youtube.com/watch?v=RBd1sV8JLrc


23 czerwca 2013r. na Parafialnym Święcie Rodziny Grupa Teatralna „RODZINA" w części artystycznej pt. „Pod strzechą” przedstawiła parodię utworów naszego wieszcza narodowego - Adama Mickiewicza. Śmiechu było co niemiara, a rangi występowi dodały staropolskie stroje, które zostały wypożyczone w WDK w Rzeszowie.
Ponieważ 23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca, grupa „RODZINA” drugą część swojego występu poświęciła Ojcom. W kabaretowych scenkach wychwalała ich zalety, ale też nie omieszkała piętnować tatusiowych wad!

19 stycznia 2014r. Grupa Teatralna „Rodzina” zagościła w Zabratówce ze spektaklem pt. „Wigilia naszych dziadów” na „Wspólnym kolędowaniu” zorganizowanym prze tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich.
Wystąpili też uczniowie klas 1-3 ze SP w Zabratówce z „Jasełkami”, a panie z KGW zaprezentowały „Szczodraki”. Na zakończenie spotkania zespół instrumentalno-wokalny PakeSong wykonał piękne kolędy i pastorałki.
Dziękujemy wszystkim organizatorom , pani Irenie Szczypek- prowadzącej to spotkanie za zaproszenie oraz mieszkańcom Zabratówki za bardzo ciepłe przyjęcie. Podziękowania należą się również ekipie technicznej: Agnieszce Kmiotek i Antoniemu Krowiakowi , którzy w znacznej mierze przyczynili się do sukcesu.


MGOKSiR w Sokołowie Młp. zaprosił Grupę Teatralną, która 23 marca 2014r. przedstawiła w sali widowiskowej sztukę Zofii Kossak- Szczuckiej „Gość Oczekiwany”. Było to kolejne wyzwanie, ponieważ trzeba było wprowadzić zmiany w obsadzie. Piotr Stec zagrał Jezusa, Piotr Kurzydło – Jaśka, Ula Walas- Hankę, a policjanta Robert Pelc.

Cieszymy się, że ten charytatywny występ doszedł do skutku i bardzo spodobał się publiczności.W czasie Wielkiego Postu 2014r. grupa RODZINA wystąpiła trzykrotnie z „Misterium Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa”. W obsadzie pojawiły się nowe osoby: Kazimiera Jasińska grająca Matkę Bożą, Maria Walas – Marię Magdalenę, Madera Bogdan – apostoł oraz Krzysztof Mroczka i Mariusz Kustra - żołnierze.
Ogółem zaangażowanych było 35 aktorów i cztery osoby z ekipy technicznej.

Przedstawienie Pasji odbyło się w następujących kościołach parafialnych:
• 4 kwietnia w Futomie
• 6 kwietnia w Borku Starym
• 11 kwietnia w Zabratówce

Zgromadzeni w kościołach wierni głęboko przeżywali bolesne chwile z życia Jezusa Chrystusa, nie szczędzili braw i pochwał w rozmowie z aktorami i z towarzyszącym grupie ks. proboszczem M. Fortuną.

Aby obejrzeć zdjęcia z „Gościa Oczekiwanego” i Pasji przejdź do -> Galerii zdjęć

Archiwum wydarzeń

Duszpasterze