gry online

AktualnościTradycją naszej parafii stało się Spotkanie Opłatkowe, które z inicjatywy ks. proboszcza Mariana Fortuny odbyło się już po raz dziesiąty.
W tym roku spotkaliśmy się przy „wspólnym stole” 28 stycznia, więc była też okazja, by w większym gronie świętować Dzień Babci i Dziadka. Zatem w to niedzielne popołudnie do Domu Strażaka w Grzegorzówce zawitało mnóstwo gości.

Organizacją Opłatka zajęli się członkowie Ruchów, Stowarzyszeń i Grup działających w naszym kościele i w naszej lokalnej społeczności. W radosny nastrój i chrześcijański charakter spotkania wprowadził nas gospodarz parafii ks. Proboszcz, po czym zaprosił do obejrzenia części artystycznej.

Dzieci z naszej parafii pod opieką nauczycieli przygotowały przepiękne Jasełka, a młodzież z KSM-u humorystyczne scenki i konkursy. Dużo radości wniósł Ks. Wikariusz Kazimierz Bochnak, który wcielił się w dyrygenta i stworzył z uczestników spotkania wielką orkiestrę symfoniczną.
W atmosferze wzajemnej sympatii przełamaliśmy się Opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia. W trakcie pysznego poczęstunku , o który zadbały panie z KGW wymienialiśmy poglądy, rozmawialiśmy między sobą o minionym czasie i o nadziejach związanych z Nowym Rokiem.

Wspólnie spędzoną niedzielę uświetniły występy parafialnego chóru i zaproszonego Zespołu Muzycznego „Ósemka” zachęcające uczestników spotkania do wspólnego kolędowania.

Bardzo dziękujemy organizatorom za przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia, a wszystkim uczestnikom za stworzenie świątecznej atmosfery i życzymy wszelkiej pomyślności w 2018 roku.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galeriiPoczątek Nowego Roku jest okazją do posumowania minionych dni oraz do kreślenia planów na te nadchodzące. Ocenę naszego postępowania może ułatwić wypowiedź Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

„Tyle jest wart nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu.
Tyle jest wart nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności.
Tyle jest wart nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serce, bliskość, współczucie i pociechę.
Tyle jest wart nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzone nam zło."

Skoro dany jest nam kolejny rok życia, to trzeba te słowa wziąć sobie głęboko do serca i czynić dobro, by Nowy Rok był więcej wart od poprzedniego…
Trzeba nam więc iść za Gwiazdą Betlejemską, by - tak jak pasterze i Trzej Królowie - znaleźć Nowonarodzonego Jezusa.

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz.10:25 zgromadziliśmy się przy Krzyżu Misyjnym, by dać świadectwo wiary i wziąć udział w Parafialnym Orszaku Trzech Króli. Podziwialiśmy stroje postaci biblijnych, które licznie pojawiły się na placu kościelnym i utworzyły barwny pochód. W uroczystej procesji szliśmy za gwiazdą wokół kościoła i z radością w sercu na spotkanie z Panem śpiewaliśmy piękne kolędy. Mędrcy ze Wschodu przybyli do szopy i złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę, które były wyrazem wiary w Chrystusa; prawdziwego człowieka, prawdziwego Boga oraz Króla. My też znaleźliśmy Dzieciątko w świątyni i przy żłóbku złożyliśmy Mu pokłon. Po powrocie z kościoła okadzaliśmy nasze domy poświęconym kadzidłem, a na drzwiach wejściowych pisaliśmy kredą litery K+M+B 2018, by Chrystus przez cały rok był naszym dobroczyńcą.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii


Wydarzenia z poprzednich lat zostały przeniesione do "Archiwum wydarzeń"

Menu

Grupy parafialne

Archiwum wydarzeń

Duszpasterze