Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 16 lutego 2020r.

 

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

 

2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

 

3. W środę  czeka nas radosna uroczystość w naszej Parafii i zarazem wielkie święto. W godzinach dopołudniowych z rąk ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza Papieża, już św. Jana Pawła II delegacja z naszej parafii w Krakowie otrzyma relikwie krwi naszego Wielkiego Rodaka dla naszej wspólnoty. Zostaną one następnie przewiezione do naszej świątyni i uroczyście powitane. Na początku, po przywitaniu relikwii będzie miała miejsce okolicznościowa akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Wólki Hyżneńskiej noszącej imię tego wielkiego świętego.  Następnie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z okolicznościowym słowem Bożym. Po jej zakończeniu każdy z nas osobiście będzie mógł wypowiedzieć swoje prośby całując relikwie Świętego.

     Do tego wydarzenia chcemy się przygotować jak najlepiej, dlatego począwszy od dziś

do wtorku odprawimy uroczyste triduum z modlitwami do św. Jana Pawła II przygotowujące nas do tego wydarzenia. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na tę uroczystość do naszej świątyni na godz. 17.00. Zapraszam poczty sztandarowe naszych Szkół, straży pożarnych z Grzegorzówki i Wólki, dzieci, młodzież, wszystkich, niech nikogo nie zabraknie na tym święcie, bo naprawdę przez przyczynę św. Jana Pawła II dzieją się wielkie cuda.

 

4. W czwartek, 20 lutego mija setna rocznica odejścia do nieba Św. Hiacynty, jednej z trójki fatimskich dzieci. W związku z powyższym w tym dniu odbędzie się na całym świecie akcja modlitewna w intencji rodzin, podczas której w łączności duchowej z Fatimą będzie odmawiany różaniec.

   Na to czuwanie modlitewne zapraszamy także do naszego świątyni, w czwartek, po Mszy Św. o godz.17.00.

   Tych zaś co w tym dniu nie będą mogli przybyć do kościoła zachęcamy, by w godzinach wieczornych w swoich domach w łączności duchowej z Fatimą, odmówić różaniec w intencji rodzin.

 

5. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

 

6. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

 

7. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca po Mszy św. o 10.30 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

8. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 17.00.

 

9. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

- wtorek – po Mszy świętej – spotkanie uczniów kl. VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania

- piątek – po Mszy świętej – rodzice dzieci kl. III  przygotowujących się do I komunii świętej

           

- sobota – godz. 15.30 – Schola

                           - po Mszy świętej – KSM

- niedziela – po Mszy świętej o godz. 15.00 spotkanie Grupy Teatralnej „Rodzina” w świątyni (Próba Męki Pańskiej)

 

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej „ Niedziela”, „Gość niedzielny”

 i nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

11. Kochani! Gorąca prośba do wszystkich, by najbliższych dniach tego tygodnia zaglądnąć na cmentarz i pozbierać szkło ze zniczy, które zostały zniszczone w czasie ostatniej wichury, żeby czasem ktoś wędrując pośród grobów swoich bliskich nie ucierpiał.

 

12. Na owocne przeżywanie dzisiejszej niedzieli i wydarzeń nadchodzącego tygodnia niech Wam wszystkim potrzebne łaski wyprasza św. Jan Paweł II a Dobry Bóg obficie błogosławi.


Duszpasterze