Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 17 września 2017r. R„A”

 

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich.

     Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 

2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

 

3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

 

4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas organizacje katolickie, szkolne koła Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, KSM. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

 

5. W tym tygodniu patronują nam:

·         20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem,

·         23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

6. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji do godz. 15.00.

 

7. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 za wyjątkiem wtorku, o godz. 7.00.

 

8. Dzisiejsza taca przeznaczona na diecezjalne radio „Fara”.

 

9. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

- poniedziałek - spotkanie formacyjne na Mszy Św. dla przygotowujących sie do bierzmowani z okazji Św. Stanisława Kostki patrona młodzieży  kl. VI i VII Szkół Podstawowych, II Gimnazjum oraz KSM,

- środa – po Mszy świętej - spotkanie członków Akcji Katolickiej,

- sobota – godz. 17.00 – Schola,

- niedziela -  po Mszy świętej o godz. 10.30 - spotkanie dla rodziców klas VI i VII Szkół Podstawowych oraz II Gimnazjum w sprawie bierzmowania

- Spotkania ministrantów o 17.00 -według codziennej służby.

 

10. Podziękowanie za ofiary na remont świątyni.

 

11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” , „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

Archiwum wydarzeń

Duszpasterze