gry online

Ogłoszenia duszpasterskie

              PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  -  18 marca 2018r. Rok „B”

 

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

 

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 17.00. Na tej Mszy świętej dzieci klas III przygotowujące się do I komunii świętej otrzymają swój pierwszy modlitewnik. Druga  Msza święta o godz. 7.00.

 

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek po Mszy świętej o godz. 17.00 udamy się na Parafialną Drogę Krzyżową, tym razem w kierunku Wólki. Serdecznie zapraszamy wspólnotę parafialną całymi rodzinami na to nabożeństwo. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Dziś po Gorzkich żalach adoracja krzyża przez młodzież męską i żeńską.

 

4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą Świętą o 10.30 pragniemy zorganizować uroczystą procesję z palmami ze szczególnym udziałem dzieci. Gromadzimy się przed tą Mszą świętą ok. godz. 10.25 przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

     Prosimy, by każdy z nas przyniósł choćby symboliczną palemkę, także pomóżmy w szkołach i w domach dzieciom w ich przygotowaniu. W czasie Mszy świętych będziemy wsłuchiwać się w treść Męki Pańskiej.

 

5. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W naszej Archidiecezji dokonuje się to w Radymnie. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

 

6. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej, która będzie w naszej parafii w najbliższy czwartek od godz. 14.30 – 17.30, z przerwą 30 – minutową o 16.00. Prosimy nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. A w najbliższą sobotę spowiedź w Hyżnem.

 

7. Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach. Prosimy zgłaszać chorych do najbliższej środy.

 

8. W tym tygodniu patronuje nam:

  • 19 III  – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.

 

9. Bardzo prosimy rodziców urodzonych w ostatnim czasie dzieci, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko w poniedziałek Wielkanocny o dokonanie zapisu w tym tygodniu po Mszy świętej w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że pouczenie przed chrztem św. będzie w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30.

 

10. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 17.00, wyjątkowo w czwartek i sobotę o godz. 7.00.

 

11.  Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

    - sobota – godz. 15.30 - Schola

 

12. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

Duszpasterze