gry online

Ogłoszenia duszpasterskie

                DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 14 stycznia 2018r. R „B”

 

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

 

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

 

3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

 

4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.

 

5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wnuki i wnuczków. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

6. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

·         17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.

·         19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·         21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).

 

8. Podajemy ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej:

- poniedziałek – od Pelc Marek, Bogumiła H 1002 – Przybyło Andrzej, Małgorzata W 106a

- wtorek – od Łoza Józef, Wanda W 106 – Dziadura Ryszard, Renata W 125

- środa – godz. 16.00 – od Madera Edward, Anna W 124 – Nahirny Magdalena

- czwartek – od Baran Janusz, Małgorzata W 96 – Sztycharz Józef, Zofia W 87

 

9. W przyszłą niedzielę, czyli w Dzień Babci i Dziadka zapraszamy wszystkich Parafian na wspólny opłatek parafialny do remizy OSP w Grzegorzówce.

     Rozpoczęcie planowane jest o godz. 15.00. Będzie wiele atrakcji, okazja do podzielenia się opłatkiem w rodzinie parafialnej i do wspólnego kolędowania. Pragniemy także życzeniami w tym dniu uczcić nasze babcie i dziadków. W związku z tym Msze święte w tym dniu będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Popołudniowej Mszy świętej nie będzie.

 

10. Intencje Mszy świętych.

 

11. Msze święte w tym tygodniu do czwartku 7.00 i 17.00, od piątku tylko o 17.00.

12. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, po Mszy świętej o godz. 10.00 do godz. 12.00 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

13. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.

 

14. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

- piątek – KSM

             -  godz. 19.00 – Rada Duszpasterska

- sobota – godz. 15.30 - Schola

 

15. Zapraszamy do odbioru czasopism religijnych „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. W nich wiele ciekawych artykułów mogących pogłębić naszą wiarę.

Archiwum wydarzeń

Duszpasterze