Ogłoszenia duszpasterskie

                     PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 15 lipca 2018r.

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

 

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

 

3. W tym tygodniu patronuje nam:

- 16 VII  – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

 

4. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca po mszy świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 15.00.

 

5. W związku z przypadającym w środę 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę po Mszach świętych będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiary składane na parkingu będą przeznaczone na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy.

 

6. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 19.00, za wyjątkiem środy, o godz. 7.00.

 

7. Spotkanie scholi w sobotę o godz. 17.00.

 

8. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

Duszpasterze