Ogłoszenia duszpasterskie

       DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 25 września 2022r.

 

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

 

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

 

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

 

4. W najbliższą sobotę, pierwszą miesiąca,  rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w pierwszym nabożeństwie różańcowym wyjątkowo w tą sobotę o godz. 8.00.

      Będzie on połączony z naszą nowenną do naszej ukochanej Patronki, Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie intencje modlitewne proszę składać do skrzynki obok ambonki. Przypominam, że za udział w nabożeństwie różańcowym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

     Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszam, aby modlić się na różańcu w domu.

 

5. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

 

6. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej. 

 

7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, adoracyjną, ze zmianą tajemnic różańcowych po każdej Mszy świętej.

     Nabożeństwo różańcowe w tym dniu o godz. 15.00 a następnie Msza święta.

Intencja różańcowa dla braci i sióstr różańcowych za uczestników nabożeństw różańcowych, aby przez rozważanie tajemnic życia Pana Jezusa i Jego Matki postąpili na drodze dojrzałości chrześcijańskiej.

 

8. Za tydzień składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

9. W tym tygodniu patronują nam jeszcze:

- wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

- środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

 

10. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00, za wyjątkiem czwartku, o godz. 7.00 i soboty, godz. 8.00.

 

11. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

- sobota – po Mszy świętej o godz. 8.00 – schola

 

12. Zapraszam do czytania prasy katolickiej „Niedziela”, „Gość Niedzielny” – numer październikowy i nowy numer gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

13. Zapraszam do udziału w naszej kolejnej pielgrzymce parafialnej. Byłyby to miejscowości: Zabawa – Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Zalipie i Szydłów.

     Wyjazd byłby w drugą sobotę października tj. 8 października.  Proszę o zapisywanie się          u p. kościelnego. Kwota wyjazdu wraz z biletami wstępów do zwiedzanych miejsc 100zł.

Osoby zapisujące się proszę o wpłacenie zaliczki w kwocie 50zł.  Mogą się również zapisywać osoby spoza naszej parafii.

 

14.Wszystkim jubilatom i solenizantom i wam drodzy uczestnicy dzisiejszej, niedzielnej liturgii tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej na każdy dzień.

Menu

Grupy parafialne

Archiwum wydarzeń

Duszpasterze