Ogłoszenia duszpasterskie

       TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 19 listopada 2017r.

 

 

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu!

Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Dziś możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.30 do godz. 15.00.

 

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała
w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

 

3. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Tym bardziej zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, pragnącej wspomóc naszych braci należących już do Kościoła oczyszczającego się. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym. W tym tygodniu za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach będziemy się modlić koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej.

 

 

5. W tym tygodniu patronują nam:

·         20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary,

·         22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych, schól,

·         24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

 

6. Msze święte codziennie o godz. 17.00.

 

7. Na spotkania duszpasterskie w tym tygodniu zapraszamy:

            - dziś po Mszy świętej o godz. 15.00 rodziców dzieci kl. III w związku z przygotowaniem do I komunii świętej.

            - codziennie o 16.00 ministrantów wg. służby w danym dniu

            - piątek – KSM

            -sobota – godz. 15.30 – Schola

 

8. Zapraszamy do odbioru przez prenumeratorów i nabywania oraz czytania czasopism religijnych.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na remont świątyni.

Archiwum wydarzeń

Duszpasterze